Ranking najlepszych klinik laryngologicznych w Polsce 2020

przez Katarzyna Żuk
216 odsłon
narzędzia laryngologiczne

Dostępność diagnostyki, liczba wykonywanych procedur, bezpieczeństwo leczenia – to niektóre kryteria brane pod uwagę przy tworzeniu rankingu najlepszych klinik laryngologicznych w Warszawie i całej Polsce. Wybór odpowiedniej placówki ma ogromne znaczenie – w dużej mierze to od niego zależy skuteczność leczenia!

Kiedy należy udać się do kliniki laryngologicznej?

Choroby o podłożu laryngologicznym są jednymi z najczęściej występujących. Nawet pozornie błahe dolegliwości, takie jak szumy uszne, ciągłe uczucie zatkanego nosa, częste anginy czy chrapanie powinny zostać zgłoszone lekarzowi. Współczesna medycyna dysponuje bowiem skutecznymi narzędziami i technikami ich leczenia. Przede wszystkim jednak wymagają odpowiedniego rozpoznania i zdiagnozowania ich przyczyny – bagatelizowane, mogą doprowadzić do poważnych powikłań.

W reakcji na dolegliwości o podłożu laryngologicznym udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu. Internista ocenia, a na ile problem zdrowotny może rozwiązać np. leczenie zachowawcze, a na ile potrzebne jest wsparcie lekarza – specjalisty. W rejonowych przychodniach działają laryngolodzy. Jednak w pewnych okolicznościach uzyskanie wysokiej jakości wsparcia medycznego wymaga udania się do specjalistycznej kliniki laryngologicznej.

Dotyczy to przede wszystkim chorób, które wymagają dokładnej diagnozy i umiejętnego, często niestandardowego podejścia do problemu. Okazuje się na przykład, iż przewlekłe katary i zapalenia zatok bywają przez długi czas leczone farmakologicznie. Terapia taka okazuje się nieskuteczna na dłuższą metę, ponieważ przyczyną problemu jest np. nieprawidłowość w budowie anatomicznej, skrzywienie przegrody nosowej czy polipy zatok. Tymczasem wystarczy odpowiednie badanie i prosty zabieg chirurgiczny, by na zawsze położyć kres uciążliwym dolegliwościom.

Inny przykład to bezdech senny – choroba, która prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych. W klinice laryngologicznej pacjent może praktycznie bez zbędnego czekania wykonać profesjonalne badanie snu. Lekarz – specjalista laryngolog – zaproponuje też różne formy terapii – od zmiany stylu życia, przez zastosowanie zaawansowanej aparatury, aż po laserową plastykę gardła.

Czym charakteryzuje się dobra klinika laryngologiczna?

Wiedza i doświadczenie to podstawowe cechy, który powinna wyróżniać się dobra klinika laryngologiczna. Pamiętajmy jednak, iż współczesna medycyna ulega nieustannym przemianom – metody, które jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były za wysoce skuteczne, dziś są przestarzałe. Laryngolog, który naprawdę interesuje się swoimi pacjentami i jest na bieżąco ze światowymi trendami, wybierze metodę leczenia naprawdę skuteczną i bezpieczną.

Dobra klinika laryngologiczna w Warszawie i każdej innej większej miejscowości powinna dysponować nowoczesnym sprzętem medycznym. Szybka i dokładna diagnostyka to podstawa skutecznego leczenia – pamiętajmy bowiem, iż w przypadku wielu schorzeń laryngologicznych czas ma ogromne znaczenie.

Objawy występujące w obrębie uszu, nosa, zatok, krtani, gardła czy języka nie zawsze mają swoje źródło w nieprawidłowościach o podłożu laryngologicznym. Dlatego tak ważne jest, by laryngolog współpracował także z innymi specjalistami – alergologiem, neurologiem, logopedą, a nawet dietetykiem czy fizjoterapeutą.

Otolaryngologia to złożona gałąź medycyny, która dzieli się na kilka specjalizacji:

Audiolog specjalizuje się w leczeniu zaburzeń słuchu;

Foniatra diagnozuje i leczy nieprawidłowości w obrębie wiązadeł głosowych;

Rynolog leczy choroby nosa i zatok przynosowych;

Laryngolog dziecięcy posiada wiedzę o budowie anatomicznej dzieci i zna metody leczenia najmłodszych pacjentów – inne niż u dorosłych.

Laryngolog-onkolog to lekarz wyspecjalizowany w rozpoznaniu i leczeniu zmian o charakterze nowotworowym.

Dobra klinika laryngologiczna zatrudnia specjalistów każdej z powyższych dziedzin. Lekarze często konsultują się ze sobą, co pozwala na wdrożenie kompleksowego leczenia optymalnego dla każdego pacjenta.  

Jedna z najlepszych klinik laryngologicznych w Warszawie – Mille Medica

Każdego roku portale internetowe, magazyny branżowe i różnego rodzaju fundacje wyznaczają rankingi najlepszych polskich klinik laryngologicznych. Pod uwagę biorą kryteria takie jak m.in.:

·        Dostępność diagnostyki

·        Liczba wykonywanych procedur leczniczych

·        Współczynnik zakażeń pooperacyjnych

Opracowane przez zespół ekspertów ankiety wypełniane przez placówki analizowane są na podstawie określonych algorytmów. Na tej podstawie tworzone rankingi pozwalają pacjentom cenić jakość leczenia oferowanego w danym szpitalu czy klinice.

Od wielu lat jedną z najchętniej wybieranych klinik laryngologicznych w Warszawie jest Mille Medica – przyjeżdżają tu pacjenci z wielu regionów Polski. Prowadzona przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem szpitalnym, ta nowoczesna placówka stawia sobie za cel wykorzystanie najskuteczniejszych metod leczenia dających pacjentowi jednocześnie najwyższe bezpieczeństwo.

Klinika laryngologiczna w Warszawie Mille Medica zatrudnia kilkunastu laryngologów o różnych specjalizacjach oraz laryngologów dziecięcych, a także alergologów, neurochirurgów, onkologów, dietetyków, dermatologów, fizjoterapeutów i logopedów. Taka kompleksowa opieka w jednym miejscu pozwala pacjentom na sprawniejsze i skuteczniejsze leczenie.Mille Medica oferuje m.in. bardzo szeroki zakres usług medycyny snu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod leczenia chrapania i bezdechu sennego, pacjenci pozbywają się dolegliwości, które od lat utrudniały im normalne funkcjonowanie. W tej klinice nawet pozornie błahy problem traktowany jest poważnie – oszczędza to pacjentom komplikacji, na które narażałoby ich zbyt długie zwlekanie z rozpoczęciem leczenia.

0 Komentarz

Powiązane artykuły